Laptop Tamiri

Laptoplar da görüntü aktarma birimi olan ekranları LCD yada Led Sistemleri olarak tasarlanmıştır. Çok ince ve hassas yapıdaki bu ekranlar çok rahat kırılabilir yada çalışamaz hale gelirler. Kırılma durumunda tamiri mümkün değildir ancak yenisiyle değiştirilerek çalışır hale gelirler. Kırılma sonucunda ekran içindeki likit olması gereken bölümden dışarı çıkarak görüntünün gelmesini engeller Oldukça dikkat gerektiren ekran değişimleri mutlaka bir yetkili servis tarafından yapılmalıdır. Notebook Tamiri konusunda Teknik Print olarak hemen hemen bütün marka ve model notebook yada notebooklar için gerekli olan ekranların satışını ve değişimini en ekonomik şekilde yapmaktayız.

Arızalanan veya bakım ihtiyacı bulunan cihazlar için laptop servisi. Laptoplar 1980’li yılların sonlarında kullanılmaya başlanmış, ilk anda yüksek fiyatları nedeniyle tüm kullanıcılara ulaşamasa da sonradan maliyetlerin düşmesiyle birlikte oldukça geniş bir kullanım alanına sahip olmuşlardır. Dizüstü bilgisayar olarak da bilinen Laptoplar aslında bir ana başlığı sembolize ederler. Alt başlıklarında Notebook, Laptop gibi birbirinden farklı cihazlar yer almaktadır. Laptop genel itibariyle bir ekran, bir klavye ve bir Mouse’un bir araya gelmesinden oluşan seyyar bir bilgisayar türüdür. Kullanıcıya evin dışında da bir kulanım olanağı sunması ve Wirelles internete bağlanma seçenekleriyle cazip olan Laptoplar özellikle çalışanlar ve öğrenciler için ideal bilgisayarlar’dır. Laptoplar kullanımları yaygın olması bakımından düşünüldüğünde pek

çok arızaya da maruz kalan ve servise sık sık ihtiyaç duyan bir cihaz grubudur. Laptop Servisi hizmetleri masa üstü bilgisayar hizmetlerinden bazı teknik detaylar ve farklı cihaz özellikleri bakımından

ayrılmaktadır. Daha kolay bulunan masa üstü parçalarına göre Laptopların yedek parçalarını bulmak daha zor ve meşakkatlidir. Bu açılardan değerlendirince Laptop tamirleri konusunda uzman ve deneyimli ekiplerce gerçekleştirilmesi gereken işlemlerdir. Teknik Print firması olarak tüm Laptop Servisi hizmetlerini eksiksiz yerine getiren, konusunda deneyimli ve tamir bakım hizmetlerinde bilinir bir firma olmanın gurunu kurulduğudan  beri taşıyan firmamız, ilk kurulduğu zamandaki dinamizminden hiçbir şey kaybetmeden, yenilikçi çözüm anlayışını yeni çıkan tüm teknolojileri takip ederek geliştiren bir firmadır.

Teknik Print olarak

 • Genel laptop sorunları
 • Ekrana görüntü gelmemesi
 • Geç açılması
 • Şarj soketi
 • Menteşe kırılması
 • Ekran kırılmaları
 • Klavye değişimi
 • Mavi ekran hatası
 • Harddisk sorunları
 • Usb port çalışmaması
 • Hoparlör arızaları
 • Klavye değişimi
 • Batarya değişimi
 • Aşırı ısınma problemleri

konularında garantili hizmet sunmaktayız.

Projeksiyon Onarımı ve Bakımı

Projeksiyon cihazları geçmişten günümüze sinemavizyon cihazlarının yerini alan kompakt cihazlardır çalışma prensibi LCD VE DLP Teknolojilerine göre değişmektedir asıl amaç bu cihazlarda toplu sunum ve daha büyük perdede gösterim yapma yetenegine sahip olmasıdır projeksiyon cihaz üreticileri zaman içerisinde cihazların teknolojilerini yükseltmiş ve yüksek çözünürlükte ve 3d üç boyutlu cihazlara kadar gelişimini tamamlamıştır. Projeksiyon Tamiri yada bakımı cihazın her zaman hazır olarak kalmasını sağlyacak unsurların en önemlisidir.

Projeksiyon  Bakımı

Projeksiyon cihazları ortama baglı olarak kesinlikle bakım isteyen cihazlardır aydınlatmayı saglayan yüksek civa basınçlı uhp projeksiyon lambası yüksek sıcaklıkta çalışan ark deşarjlı lamba özelliğinden dolayı oluşan yüksek sıcaklık fanlar vasıtasıyla sogutulma çalışılmakta dolayısıyla bu sogutma esmasında ortamda bulunan micro partükül ve toz zerrecikleri filtreden geçip cihazın içerinde bulunan LCD Optik bölümün üzerinde tabaka oluşturarak cihazın görüntü kalitesini ve renk tayfını negatif yönde etkilemektedir.Projeksiyon cihazına yapılacak ciddi bir bakım görüntü kalitesini artıracaktır.

Projeksiyon Lambası nedir?

Bir projektör lamba teknik açıklama, ultra-yüksek basınçlı civa buharlı ARC lamba olmasıdır. Projektör lambaları, metal halide ampuller bilimsel olarak kategorize edilir ve Philips projektör lambaları için adı “UHP lamba” markalı vardır.

Projeksiyon Lambası Nasıl Çalışır?

Bir projektör lamba, ultra-yüksek basınçlı civa buharlı tam bir ARC boşluğu arasında bir elektrik akımı göndererek çalışır. Elektrik, sonra lamba aşırı yoğunluğu ve parlaklığı ile bir ışık yayarlar neden olan civa buharlı yanar. Bu sürecin yarattığı parlak ışık, daha sonra da fantastik görüntüler projektörler üretiyor bilinen bir LCD (Liquid Crystal Diplay) veya DLP paneli üzerine parlar.

Projektör lambaları üreticiye çok pahalıya mal olan son derece karmaşık bir teknoloji, bu nedenle projektör lambaları fiyat oldukça yüksek olma eğilimindedir.

Lamba Yenileme

Lamba yenile aynı mevcut lambanın tekrar kullanılması anlamına gelmektedir bu nasıl oluyor yüksek basınçlı civa metal halide ampülü belli bir zamandan sonra kalitesini düşürür sönük yanmaya başlar bunun anlamı lambanın ömrünün dolmaya başlamasıdır yapılması gereken yeni ampül almak yada %80 size tasarrufa saglayan lamba yenileme işlemi yapmaktır üretici firmalar bu cihazları satarken cihazları ucuza verip sonrasında 2000 -3000 saat sonra lamba satmak maksat olmuştur
lambanın yanan asıl ünitenin (lamp burner) değişimiyle aynı performansta 2000.3000 saat ömürle ekonomik olarak kullanım rahatlıgı sunacaktır.